5 powodów, dla których warto szukać zatrudnienia przez agencję pracy Artykuł sponsorowany

agencja pracy


Choć z najnowszych danych prezentowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia w 2016 roku maleje z miesiąca na miesiąc – a we wrześniu osiągnęła rekordowo niski stopień 8,4% – nadal wiele osób pozostaje bez zatrudnienia, jest niezadowolonych z obecnych warunków pracy czy zwyczajnie brakuje im poczucia stabilności zatrudnienia. Rozglądasz się za nową pracą? Oto 5 powodów, które przemawiają za skorzystaniem z usług agencji pracy.

Rzetelni pracodawcy

Korzystając z pomocy agencji zatrudnienia podczas szukania pracy, możesz mieć pewność, że zostaną Ci przedstawione oferty rzetelnych i zweryfikowanych pracodawców. Agencja pracy przed podjęciem współpracy z danym pracodawcą weryfikuje jego wiarygodność. Na aktualnym trudnym i konkurencyjnym rynku HR, żadna agencja nie może pozwolić sobie na nadszarpnięcie dobrego wizerunku. Chroniąc zarówno interesy pracodawców, jak i kandydatów, agencja stale pracuje na swoją markę i renomę.

Oszczędność czasu

Przeglądanie ofert pracy jest niezwykle pracochłonne. Wyszukanie ogłoszenia, które w pełni odpowiada Twoim oczekiwaniom, wymaga dużego zaangażowania czasu i uwagi. Co więcej nie wszystkie ogłoszenia pracodawców znajdziesz na ogólnodostępnych, popularnych portalach. Coraz częściej pracodawcy bowiem, szukając kandydatów na wysoce specjalistyczne stanowiska, korzystają z pomocy agencji pracy. Zadbaj więc, by agencja posiadła w swojej bazie Twoje CV – wówczas zyskujesz szansę, że oferta pracy dotrze najpierw do Ciebie, nim rozesłana zostanie do szerszego grona kandydatów. Oszczędzaj czas! Bądź pierwszy i zgarniaj najlepsze oferty!

Jasne warunki i pewne zatrudnienie

Korzystanie z usług agencji pracy ma kolejną dużą zaletę – wiesz na jakie stanowisko kandydujesz oraz na jakich warunkach. Na dzień dobry jesteś informowany czy to umowa o pracę, kontrakt czy zlecenie. Jasno sprecyzowany jest czas zatrudnienia oraz czy jest szansa na kontynuację współpracy. Czytelne i jasne warunki to podstawa dobrej współpracy. Z danych agencji pracy Atermia wynika, że 75% zainicjowanych procesów rekrutacyjnych kończy się zatrudnieniem kandydata.

Dostęp do zagranicznych ofert pracy

Planujesz wyjazd za granicę? Nie wiesz jakie są wymogi tamtejszego rynku pracy? Zgłoś się do agencji. Otrzymasz aktualne – a co najważniejsze – wiarygodne i zweryfikowane oferty zatrudnienia. Na rynku szerzy się od oszustów i naciągaczy, żerujących na osobach w trudnym zawodowym i ekonomicznym położeniu. Korzystaj z pomocy zaufanych partnerów – agencji pracy, które oferują i prezentują czytelne zasady współpracy.

Rozwój zawodowy

Współpraca z agencją pracy stwarza możliwość, weryfikacji umiejętności oraz dotychczasowego doświadczenia. To doskonały sprawdzian i cenna wskazówka na przyszłość. Doświadczony specjalista ds. HR, znając rynek pracy – jest w stanie wskazać Ci kierunek rozwoju zawodowego, który umożliwi Ci pozyskanie ciekawszej i lepiej płatnej pracy.

Więcej o współpracy z agencją pracy znajdziesz na stronie: http://www.aterima.pl/