Zakupy i praca w Lidlu – dlaczego to się opłaca? Artykuł sponsorowany

Zakupy i praca w Lidlu – dlaczego to się opłaca?


Osoby szukające pracy chcą takiego zajęcia, które przyniesie im odpowiednie wynagrodzenie. Coraz więcej osób jak się okazuje, kieruje swoją uwagę ku pracy w marketach spożywczych, których sieci rozwijają się w wielu krajach. Przykładem może być tutaj Lidl, który jest niezwykle popularnym sklepem i zarazem pracodawcą w takich krajach jak Polska, Niemcy czy Austria. Jak pokazują statystyki wynagrodzeń. Sieć tych sklepów to nie tylko atrakcyjne miejsce do robienia zakupów, ale też dobre rozwiązanie dla osób, które szukają dobrze płatnej pracy. Na jakie zarobki mogą liczyć sprzedawcy w sklepach Lidl i w jaki sposób można zaoszczędzić na zakupach w tej sieci?

Zarobki w Lidlu na stanowisku sprzedawcy – czy taka praca się opłaca?

Sieć tych sklepów cały czas się rozwija i dba o swoich pracowników. Jak się okazuje, w Polsce sukcesywnie udzielane są podwyżki dla pracowników, a osoba rozpoczynająca pracę w tej sieci może liczyć na wynagrodzenie rzędu 2800 zł do 3550 zł brutto w zależności od lokalizacji sklepu (dane pochodzą z końca 2018 r.). Z czasem wynagrodzenie wzrasta do nawet 3800 zł brutto. Na większe zarobki mogą liczyć osoby na stanowisku menadżera sklepu – tutaj zarobki sięgają nawet 7000 brutto.

A jak to wygląda w innych krajach? Lidl w Niemczech sprzedawca może liczyć na wynagrodzenie miesięczne w wysokości 1400 Euro, natomiast menadżer sprzedaży ok. 4000 Euro miesięcznie. W przypadku osób zatrudnianych w austriackich sklepach Lidlu należących do tej sieci sprzedawcy mogą zarobić ok. 12 Euro na godzinę. Jak więc widać zarobki w tych sklepach są stosunkowo atrakcyjne.

Zakupy w Lidlu – jak oszczędzić?

Jednak nie tylko praca w Lidlu się opłaca. Coraz więcej osób chętnie robi tam zakupy i dzieje się to z kilku powodów. Przede wszystkim sklep regularnie wypuszcza gazetki promocyjne, które dostępne są zarówno w sklepach, jak i dostarczane do skrzynek na listy. Promocyjne gazetki Lidl udostępniane są także na stronach internetowych, takich jak np. kupino.pl. Dzięki temu, każdy zainteresowany może dowiedzieć się, jakie są aktualne promocje w sklepie, a także co będzie dostępne w następnym tygodniu. To pozwala na lepsze zaplanowanie zakupów długoterminowych, szczególnie przed dłuższym okresem wolnym, gdzie sklepy są pozamykane.

Kolejnym powodem, dla którego osoby chętnie sięgają po produkty z Lidla jest to, że praktycznie w każdym promocyjnym tygodniu dostępne są różnorodne oferty, dlatego każdy może wybrać coś dla siebie – zarówno jeśli chodzi o żywność, jak i ofertę na produkty przemysłowe czy odzież.
Dużą zaletą jest to, że firma wprowadza wiele marek własnych, które cieszą się bardzo dobrą opinią wśród konsumentów. Są to produkty tańsze od tych ogólnodostępnych, ale jednocześnie nie odbiegają od nich jakością. Firma wprowadza marki własne zarówno wśród produktów żywnościowych, jak i przemysłowych. Dodatkowo odpowiada na potrzeby konsulentów – rozszerza ofertę np. o warzywa bio czy produkty dla wegan i wegetarian, które jeszcze kilka lat temu były bardzo trudno dostępne.