Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Wielkopolskie
Poznań

Wydrukuj
Wyślij na e-mail
Dodaj do ulubionych

Kierownik Działu Rachunkowości Finansowej

UNIWERSYTET EKONOMICZNY W POZNANIU
zatrudni
Kierownika Działu Rachunkowości Finansowej

TWOJE ZADANIA:

• prowadzenie ksiąg rachunkowych Uczelni zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym operacyjne działania w systemie finansowo-księgowym (wprowadzanie dokumentów i księgowanie, bieżąca analiza zapisów księgowych, weryfikacja zestawień obrotów i sald, udział w procesie zamykania miesiąca),

• nadzór (w tym weryfikacja ewidencji księgowej majątku i inwestycji),

• uczestnictwo w zamykaniu roku księgowego i terminowe sporządzanie okresowych i rocznych sprawozdań finansowych, budżetowych, statystycznych i innych raportów na potrzeby Uczelni i instytucji zewnętrznych,

• nadzór nad terminowym sporządzaniem deklaracji podatkowych: CIT, VAT (w tym weryfikacja zgodności zeznań podatkowych z ewidencją księgową),

• nadzór nad terminowym regulowaniem zobowiązań finansowych ( w tym kontrolowanie obrotów na rachunkach bankowych i analiza płynności finansowej Uczelni),

• aktualizacja polityki rachunkowości dla potrzeb informacji wewnętrznej i sprawozdawczości zewnętrznej, wdrażanie nowych rozwiązań rachunkowo-podatkowych, bieżąca aktualizacja planu kont i rozwiązań w komputerowym systemie finansowo-księgowym,

• kontrola formalno-rachunkowa dokumentów finansowo- księgowych oraz nadzór nad obiegiem dokumentów księgowych,

• inicjowanie zmian organizacyjnych usprawniających funkcjonowanie działu, w tym nadzór nad zadaniami wykonywanymi przez pracowników oraz wsparcie merytoryczne zespołu,

• współpraca z: kwestorem i zastępcą kwestora, komórkami organizacyjnymi Uczelni, instytucjami zewnętrznymi np.: ZUS, US, banki.

WYMAGANIA:

• wykształcenie wyższe ekonomiczne,

• minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe w działach finansowo-księgowych, w tym co najmniej 2 lata pracy na stanowisku kierowniczym w dziale finansowo-księgowym,

• praktyczna znajomość przepisów ustawy o rachunkowości, finansach publicznych, ustaw podatkowych,

• bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office oraz systemów finansowo-księgowych,

• umiejętności:
o zarządzanie kilkuosobowym zespołem pracowników,
o sumienność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej,
o samodzielność i praca pod presją czasu,
o zaangażowanie i dokładność,
o analityczne myślenie,

• znajomość przepisów dotyczących szkolnictwa wyższego – będzie dodatkowych atutem,

• mile widziana znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B1-B2.

OFERUJEMY:
  • stabilne warunki zatrudnienia w renomowanej Uczelni,
  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych (m.in. karnety sportowe, dofinansowanie do wypoczynku, dofinansowanie do wydarzeń kulturalnych, świadczenia dla dzieci, pożyczki mieszkaniowe itp.),
  • ciekawą i pełną wyzwań pracę w zaangażowanym zespole,
  • przyjazne środowisko pracy,
  • dogodną lokalizację (centrum Poznania).
PRZEŚLIJ SWOJĄ APLIKACJĘ
na adres e-mail: rekrutacja-dsp@ue.poznan.pl w tytule wpisując „Kierownik - DRF”
Termin składania ofert upływa 24 maja 2020 roku
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zastrzega sobie prawo przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych z wybranymi osobami.

* Załączenie CV oraz listu motywacyjnego jest dobrowolne. Składając ww. dokumenty wyrażasz zgodę na przetwarzanie wszystkich danych osobowych, jakie zamieściłeś w swoim zgłoszeniu rekrutacyjnym na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – zgoda dotyczy danych, nie wskazanych w przepisach prawa.
Jeżeli jesteś zainteresowany pozostawieniem Twoich dokumentów aplikacyjnych na potrzeby przyszłych rekrutacji do oferty dołącz poniższą treść:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu z siedzibą w Poznaniu, przy al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań w przyszłości na potrzeby przyszłych postępowań rekrutacyjnych.”
Klauzula informacyjna
1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu z siedzibą w Poznaniu (61-875), przy al. Niepodległości 10, NIP 777-00-05-497, REGON 00000-1525.
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych nadzorującego prawidłowość przetwarzania danych osobowych, z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: rodo@ue.poznan.pl; pokój 1715 Collegium Altum.
3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w związku z prowadzonym postępowaniem rekrutacyjnym w oparciu o:

• art. 6 ust. 1 lit. b) RODO – w zakresie danych wskazanych w przepisach prawa pracy tj. art. 221 Kodeksu pracy,

• art. 6 ust. 1 lit. a) RODO – w zakresie danych dodatkowych wskazanych przez Panią/Pana w złożonym CV i innych dokumentach świadomie dołączony przez Panią/Pana do oferty

• art. 6 ust. 1 lit. c) RODO – w zakresie danych, do których zbierania administrator jest zobligowany przepisami prawa krajowego
4. Pani/Pana dane osobowe przechowywane będą wyłącznie w okresie niezbędnym wobec celów ich przetwarzania tj., przez czas trwania konkursu, a po jego zakończeniu przez 12 miesięcy.
5. Pana/Pani dane nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji ani profilowania oraz nie będą przekazywane do państw trzecich i organizacji międzynarodowych.
6. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu.
7. W zakresie danych, w stosunku do których wyrażono zgodę na przetwarzanie przysługuje Pani/Panu prawo do jej wycofania w każdym momencie, z zastrzeżenie, że nie ma to wpływu na legalność przetwarzania danych, które dokonało się przed tym wycofaniem.
8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego ochronę danych osobowych, to jest Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie przez Panią/Pana dodatkowych danych jest dobrowolne.
Pełna informacja o danych osobowych dostępna jest w serwisie internetowym Uczelni pod adresem https://ue.poznan.pl/pl/polityka-prywatnosci,c12767/

Data dodania: 2020-05-12
Oferta ważna do: 2020-06-09
Branże: Finanse / Ekonamia;
Wymagane doświadczenie: Wieloletnie (4 lata i więcej)
Wymagane wykształcenie: Nie określono
Poziom stanowiska: Kierownik