Przykłady i wzory Listów Motywacyjnych

Zazwyczaj pracodawcy poza Curriculum Vitae wymagają dołączenia do aplikacji listu motywacyjnego. Jest to jeden z bardzo ważnych dokumentów aplikacyjnych, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Pamiętaj by dla każdego pracodawcy, przygotować oddzielny, dedykowany list motywacyjny. Jest to zajęcie pracochłonne lecz niezbędne do pozyskania pracy. W liście motywacyjnym musisz potwierdzić przede wszystkim umiejętności i dokonania, którymi chwaliłeś się w CV, i których najbardziej oczekują bądź wymagają od wskazanego satnowiska pracy.

Aby Wam pomóc, przygotowaliśmy zestaw kilku przykładów listów motywacyjnych na wybrane stanowiska. Listę tą będziemy sukcesywnie uzupełniać i powiększać.

Już niebawem przygotujemy kolejną porcję listów motywacyjnych na więcej różnych stanowisk pracy.

Poniższe dokumenty można pobrać i wykorzystać wyłącznie do celów osobistych. Zabrania się publikacji poniższych listów motywacyjnych na innych serwisach internetowych, bądź udostępniania ich w formie do pobrania. Zabrania się także hotlinkowania do poniższych dokumentów. Jeżeli chcecie poinformować innych o tych listach motywacyjnych - zamieście bezpośredni link do tej strony: http://www.jobtime.pl/list-motywacyjny.html

List motywacyjny 1

List Motywacyjny Przedstawiciel Handlowy

LM jednostronne MS Word
List motywacyjny na stanowisko:

Przedstawiciel handlowy


Przykład listu motywacyjnego przygotowany na stanowisko przedstawiciele handlowego.

pobierz list motywacyjny

List motywacyjny 2

List Motywacyjny Sekretarka

LM jednostronne MS Word
List motywacyjny na stanowisko:

Sekretarka


Przykładowy list motywacyjne dla osób ubiegających się na stanowisko sekretarki bądź asystentki.

pobierz list motywacyjny

List motywacyjny 3

List Motywacyjny Kierownik Sklepu

LM jednostronne MS Word
List motywacyjny na stanowisko:

Kierownik sklepu


Nieco inny przykład listu motywacyjnego przeznaczony dla osób ubiegających się o stanowisko kierownika sklepu bądź działu sprzedaży.

pobierz list motywacyjny