Wyjazdy integracyjne w góry - 5 zaskakujących atrakcji dla pracowników Artykuł sponsorowany

Wyjazdy integracyjne w góry - 5 zaskakujących atrakcji dla pracowników


Wyjazdy integracyjne są bardzo popularne, szczególnie wśród firm. Najczęściej organizuje się je w atrakcyjnych miejscach, na przykład w górach. Na takich wyjazdach należy spodziewać się mnóstwa zadań, które umilą spędzany czas, wzmocnią więzi i pozwolą się zregenerować. Jakie atrakcje na wyjazdach integracyjnych w górach są więc najbardziej popularne?

1. Parki linowe w górach

Wśród największych górskich atrakcji na wyjazdach integracyjnych należy spodziewać się parków linowych. Zazwyczaj są one położone w takich lokalizacjach, by wykorzystać zasoby natury. Głównie zlokalizowane są więc w takich miejscach jak lasy, w których można zaprojektować trasy o różnym stopniu trudności. Wybierając wyjazd integracyjny w górach warto zdecydować się na Istebną i tamtejszy park linowy, o którym można dowiedzieć się więcej ze strony bcamp.pl/dla-firm/. Różnorodne trasy, przeszkody, rywalizacja w grupach to coś co czeka wszystkich pracowników decydujących się na przygodę w takim parku. Oczywiście wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

 

2. Paintball – gra zespołowa

Paintball to druga najchętniej wybierana aktywność podczas wyjazdów integracyjnych, szczególnie w górach. W tym przypadku również wykorzystuje się naturalne środowisko, by stworzyć różne tory, w których będzie można ze sobą rywalizować. Najczęściej firmy organizujące takie atrakcje mają przygotowanych kilka scenariuszy, które są realizowane przez uczestników paintballa. To pozwala na zdrową konkurencję, ale i odrobinę adrenaliny.

 

3. Marsze na orientację

W górach są idealne warunki do tego, by zorganizować marsze na orientację. Zazwyczaj pracownicy są dzieleni na kilka grup i mają konkretne zadania. Później ich czas, ale i odpowiedzi na poszczególne pytania dotyczące marszu są zliczane i wygrywa drużyna najlepszych. Co ważne, uczestnicy otrzymują jedynie kompas oraz mapę i mogą poruszać się po terenie tylko dzięki nim.

 

4. Strzelnica

Bardziej odważni mogą zdecydować się na strzelnicę. W tym przypadku także organizowane są zawody, w których uczestnicy rywalizują ze sobą. Później wyniki są zliczane i wygrywają najlepsi, czyli ci, którzy strzelili najbliżej celu na tarczy.

 

5. Zawody team building

Wiele firm zajmujących się organizacją wyjazdów integracyjnych skupia się na zawodach team building, w końcu wspólnie spędzony czas ma pracowników nauczyć współpracy, zarządzania zespołem, planowania, ale i rywalizacji. Z tego względu instruktorzy prowadzą specjalne zabawy integracyjne, w których pracownicy mogą między sobą rywalizować, a na końcu zdobyć atrakcyjne nagrody dla najlepszej drużyny. Wybór zawodów ustalany jest jeszcze przed przyjazdem grupy na miejsce. Osoby decyzyjne mogą wybierać spośród takich konkurencji jak skakanie w wieloosobowych spodniach lub specjalnych rurach, twister, chodzenie w wieloosobowych nartach, przeciąganie liny, ale i zadania drwala, takie jak wbijanie gwoździ na czas czy cięcie drewna. Wszystko to odbywa się oczywiście pod okiem wykwalifikowanej kadry, która czuwa nad przebiegiem rywalizacji.