Nie możesz znaleźć pracownika produkcji? Sprawdź, jak zwiększyć swoje szanse na obsadzenie wakatów

Nie możesz znaleźć pracownika produkcji? Sprawdź, jak zwiększyć swoje szanse na obsadzenie wakatów


Pracownicy produkcji są dziś wyjątkowo intensywnie poszukiwani przez pracodawców. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że są na wagę złota. To efekt wciąż trwającego boomu gospodarczego i ogromnego popytu konsumenckiego, którego wiele firm produkcyjnych nie jest w stanie zaspokoić. Na przeszkodzie staje nie tylko niedobór surowców i półproduktów, ale także rąk do pracy. Jesteś w podobnej sytuacji? Masz poważne problemy ze znalezieniem pracownika produkcji, a kolejne ogłoszenia pozostają bez odzewu? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Zacznij od znalezienia profesjonalnej agencji pracy

Paradoksalnie poszukiwania pracownika produkcji najlepiej jest rozpocząć od przerwania dotychczasowych działań rekrutacyjnych i skupienia się na wybraniu agencji HR, która przejmie ten proces od swojego klienta. Dlaczego?

Najważniejszym argumentem jest znacznie wyższa skuteczność agencji. Profesjonalna firma rekrutacyjna wykorzystuje zupełnie inne metody docierania do potencjalnych kandydatów. W jej interesie jest jak najszybsze znalezienie odpowiednich pracowników dla klienta, ponieważ od tego zależy jej wynagrodzenie.

Decydując się na nawiązanie współpracy z agencją zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów. Agencja może przejąć wszystkie obowiązki związane z pozyskaniem nowych pracowników, włącznie z przeprowadzeniem rozmów kwalifikacyjnych i negocjacji płacowych.

Na tak kompleksowe podejście możesz liczyć w jednej z najbardziej polecanych agencji pracy we Wrocławiu i regionie - Crew For You, z której ofertą możesz się zapoznać na stronie internetowej https://crewforyou.pl/.

Korzyścią wynikającą z powierzenia rekrutacji pracowników produkcji profesjonalnej agencji jest również to, że może ona zaproponować niestandardowe rozwiązania zmierzające w kierunku uzupełnienia braków kadrowych klienta. W grę wchodzi tutaj nie tylko utworzenie nowych etatów.

Leasing pracowniczy

Leasing lub outsourcing pracowniczy to bardzo atrakcyjna propozycja dla pracodawców, którzy mają problem ze znalezieniem pracowników produkcji. Często jest tak, że w firmie pojawia się duże zapotrzebowanie na dodatkowe ręce do pracy, które jednak maleje zaraz po zakończeniu realizacji zlecenia czy w momencie spowolnienia gospodarczego.

Leasing zapewnia znacznie większą elastyczność. W tym przypadku korzystamy z pracowników tylko wtedy, gdy rzeczywiście są nam potrzebni. Zamawiamy usługę świadczoną przez agencję HR, która deleguje pracowników tymczasowych do zakładu klienta. Nie ma zatem konieczności tworzenia nowych etatów i ponoszenia wysokich kosztów obsługi kadrowo-płacowej.

Może warto dać szansę pracownikom ze Wschodu?

Cudzoziemcy ze Wschodu są szczególnie cenionymi pracownikami produkcji, ponieważ wyróżniają się wysokim zaangażowaniem, gotowością do pracy w nadgodzinach oraz nie mają przesadnych oczekiwań płacowo-socjalnych.

Pozyskanie i zatrudnienie pracowników ze Wschodu również warto powierzyć agencji HR, która się w tym specjalizuje, gwarantując pełną obsługę od strony rekrutacyjnej i formalnej (włącznie z legalizacją zatrudnienia).

Nie inwestuj dłużej w nieskuteczne działania rekrutacyjne

Mamy na myśli wszystkie te działania, które podjąłeś do tej pory, a nie przyniosły one żadnego konkretnego efektu. Przykładowo: jeśli od miesięcy publikujesz ogłoszenie na popularnym portalu, na które nikt nie odpowiada lub kończy się tylko na krótkim telefonie, to najwyraźniej nie jest to odpowiedni kierunek poszukiwań. Nie można robić wciąż tego samego i oczekiwać innego rezultatu.

Pamiętaj, że nieskuteczne działania rekrutacyjne są bardzo kosztowne, nawet jeśli nie zauważasz tego w swoim portfelu. Nie chodzi tutaj tylko o koszt publikacji ogłoszeń, ale też o czas, jaki trzeba poświęcić na ich przygotowanie, a następnie nadzorowanie procesu rekrutacji. Dużo lepszym pomysłem jest zatem powierzenie zadania znalezienia pracowników produkcji profesjonalnej agencji, która zrobi to szybciej i taniej.

Więcej porad na temat skutecznego rekrutowania pracowników produkcji znajdziesz w artykule na stronie https://crewforyou.pl/pracownik-produkcji-we-wroclawiu-jak-go-znalezc-gdy-rynek-jest-mocno-przebrany/