Dla kogo przeznaczona jest obsługa kadrowo płacowa? Artykuł sponsorowany

Dla kogo przeznaczona jest obsługa kadrowo płacowa?


Małe oraz średnie firmy często nie mogą sobie pozwolić na stworzenie działu zajmującego się kompleksową obsługą kadrowo-płacową, dlatego przedsiębiorcy próbują na własną rękę uporać się z księgowością. Ale czy jedna osoba jest w stanie zapanować nad wynagrodzeniem kilkudziesięciu, a nawet kilkuset pracowników? W takiej sytuacji lepiej zdać się na outsourcing – to rozwiązanie tańsze, niż zatrudnienie dodatkowego personelu, a zarazem bardziej efektywne, niż poleganie na jednej księgowej.

Obsługa kadrowo płacowa, czyli księgowość firmy w dobrych rękach

Raporty donoszą, iż w Polsce więcej, niż 50% małych firm korzysta z outsourcingu księgowego. Biorąc pod uwagę zmieniające się przepisy oraz konieczność podnoszenia kwalifikacji, to bardzo wygodna alternatywa w stosunku do samodzielnego prowadzenia kadr i płac czy tworzenia etatu dla księgowego. Zewnętrzny personel zadba o naliczanie wynagrodzeń i zasiłków (chorobowego, macierzyńskiego, opiekuńczego) oraz zapewni niezbędną dokumentację na potrzeby ZUS, US, PFRON i GUS. Zlecający może liczyć na fachowe doradztwo i szeroki zakres usług, nie zaprzątając sobie głowy szukaniem własnego pracownika. Obsługa kadrowo płacowa jest polecana zwłaszcza dla sektora małych i średnich firm zatrudniających do 250 osób.

Czym charakteryzuje się outsourcing księgowy?

W tym przypadku nie dochodzi do relacji pracownik-pracodawca, dzięki czemu księgowy pozostaje bezstronny i zachowuje pełny profesjonalizm. Jednocześnie pracuje dla podmiotów z różnych branż (usługowych, produkcyjnych, handlowych, budowlanych etc.), co pozwala mu zdobywać bogate doświadczenie i zmusza do ciągłego dokształcania. Dużym atutem jest również elastyczność usług – oferta jest dopasowana do rozmiarów i charakteru firmy, zgodnie z potrzebami zleceniodawcy. W takich firmach nie ma miejsca na pomyłkę – praca zespołu jest monitorowana oraz diagnozowana przez audyty wewnętrzne. Zewnętrzna obsługa kadrowo płacowa pozwala zachować wysokie standardy i w niczym nie ustępuje rozbudowanym działom księgowości występującym w dużych firmach.