Internetowe biuro rachunkowe – oszczędność czasu i pieniędzy Artykuł sponsorowany

Internetowe biuro rachunkowe – oszczędność czasu i pieniędzy


Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z nieustanną walką z dokumentami. Tradycyjne rozwiązania rachunkowe nie należą do tanich usług, a ponadto zajmują sporo czasu. Biura rachunkowe online są receptą dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie czas i pieniądze. Dowiedz się, jak działają internetowe biura rachunkowe i dlaczego warto z nich korzystać.

Czym jest biuro rachunkowe online?

Internetowe biura rachunkowe stawiają na kompletną automatyzację usług dla przedsiębiorcy. W ich zakres wchodzą podstawowe rzeczy, jak wybór formy opodatkowania czy przygotowania deklaracji podatkowych. Oprócz doradztwa, biura oferują pełne usługi dotyczące księgowości, rozliczeń, jak i prowadzenia statystyk finansowych firmy. Dzięki temu możesz skupić się na prowadzeniu działalności, pozostawiając kwestię księgowości w rękach specjalistów.

Pełne działanie online = oszczędność czasu

Obsługa klienta w internetowym biurze rachunkowym całkowicie prowadzona jest drogą elektroniczną. Jeśli masz na głowie dużo obowiązków, biuro rachunkowe online pozwoli Ci na pełną wygodę i oszczędność czasu. Nie musisz jechać do biura – nawet przy podpisywaniu umowy. Kontakt z księgową jest bardzo prosty w porównaniu do tradycyjnej formy. Jako klient masz do wyboru kilka dróg, którymi możesz przesłać dokumenty do biura:

  • wysyłkę papierów pocztą lub kurierem,
  • wysyłkę skanów dokumentów e-mailem,
  • wiadomością w formularzu kontaktowym na platformie biura,
  • załączeniem dokumentów w systemie biura.

Biuro rachunkowe online posiada system, dzięki któremu masz dostęp do wszelkich przesłanych dokumentów – również archiwalnych. Dzięki temu masz pod stałą kontrolą sytuację firmy pod kątem księgowości.

Stały abonament za usługę – to się opłaca

W przypadku korzystania z  usług w tradycyjnym biurze rachunkowym, firmy są rozliczane na podstawie liczby przesłanych dokumentów. Jest to nieopłacalne w przypadku, gdy firma posiada wiele faktur wystawionych na niską kwotę. W takim wypadku przedsiębiorca musi nastawić się na wysoki koszt usługi względem niedużego zarobku. Biuro rachunkowe online z reguły oferuje stały abonament, który jest dużo niższy w porównaniu do tradycyjnej formy rozliczania się.

Dodatkowe korzyści dla przedsiębiorcy

Internetowe biura rachunkowe oprócz niskich cen i szybkiej komunikacji, oferują również dostęp do narzędzi zarządzania biznesem – dzięki nim zarządzanie przedsiębiorstwem jest jeszcze prostsze. W ofercie biur są m.in.:

  • moduł CRM (narzędzie do sprawnego utrzymania relacji z klientem),
  • program do fakturowania,
  • moduł szybkich płatności,
  • moduł windykacyjny,
  • moduł danych finansowych firmy.

Biuro rachunkowe online – otwarte całą dobę

Internetowe biura rachunkowe są czynne całą dobę. Jest to kolejne udogodnienie, które zapewni zaoszczędzić Tobie czas. Logując się do systemu z komputera lub urządzenia mobilnego, masz dostęp do wszelkich danych. Dzięki temu możesz przesłać bądź zobaczyć dokumenty w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca.