Jak rozpocząć szukanie mieszkania w Krakowie? Artykuł sponsorowany

Jak rozpocząć szukanie mieszkania w Krakowie?


Znalezienie odpowiedniego mieszkania które chcielibyśmy kupić i zamieszkać nie należy do procesów ani łatwych, ani szybkich. Szczególnie dotyczy to bardzo prężnie rozwijającego się w Krakowie rynku pierwotnego.

Krakowski rynek pierwotny przeżywa swój rozkwit, nie ma więc lepszego momentu na szukanie nowego mieszkania. Jednak aby nasze poszukiwania nie były chaotyczne i zakończyły się niekwestionowanym sukcesem warto skorzystać z kilku wskazówek.

Jakie są nasze oczekiwania wobec mieszkania?

Jednym z najważniejszych aspektów szukania mieszkania jest określenie co jest dla nas najbardziej istotne. Dzięki temu będziemy od razu wiedzieć na co zwrócić uwagę i od początku odrzucać oferty, które nas dostatecznie nie satysfakcjonują.

Tanie mieszkania w Krakowie

To na co najczęściej zwracamy uwagę przy wyborze mieszkania jest jego cena za metr. Choć jest to niewątpliwie najbardziej istotna kwestia nie możemy zapominać, że nie możemy tylko nią się kierować. Wielu deweloperów oferuje pomoc z uzyskaniem kredytu, co może zdecydowanie obniżyć koszty jakie musimy ponieść w chwili podpisania umowy. Oszczędza to także nasz czas, ponieważ zwykle to my sami musimy poznać wszystkie oferty poszczególnych banków. Wybierając tanie mieszkania w Krakowie warto również zwrócić uwagę na dodatkowe „Gratisy” oferowane przez deweloperów, jak miejsce postojowe, garaż a także taras w cenie mieszkania.

Mieszkania pod klucz

Inną ewentualnością jest możliwość kupienia „mieszkania pod klucz”. Choć na pierwszy rzut oka jego cena jest zdecydowanie wyższa niż mieszkania, które nie jest jeszcze wykończone, to w ostatecznym rozrachunku nie musimy tracić naszego czasu na znajdowanie odpowiedniej ekipy do wykonania prac. Nie ponosimy także ryzyka tego, jaki będzie efekt ich prac. Oczywiście, jeśli mamy specjalne życzenia co do tego jak ma wyglądać mieszkanie warto poświęcić ten czas, aby uzyskać zadowalający nas efekt.

Mieszkania w centrum

Nie tylko ważne jest jak wygląda potencjalne mieszkanie i ile kosztuje. Pod uwagę powinniśmy także wziąć to gdzie się ono znajduje. Rodzaj inwestycji, to z jakich materiałów została wykonana świadczy o trwałości. W tak dużym mieście jakim jest Kraków dzielnica odgrywa bardzo dużą rolę. Długie dojazdy do pracy dla nikogo nie są komfortowe, warto więc zawczasu sprawdzić jaka droga może nas czekać. Tym bardziej jest to istotne, jeśli nie mamy samochodu i poruszamy się komunikacją miejską. Jeśli zaś należymy do grona osób zmotoryzowanych powinniśmy zobaczyć czy w okolicy inwestycji znajduje się parking, albo czy mamy możliwość wykupienia miejsca w garażu podziemnym.

Oczywiste jest, że nie spełnimy wszystkich naszych oczekiwań, ale wybierając już na początku naszych poszukiwań kilka w wyżej wymienionych są dla nas najważniejsze przyspieszamy i ułatwiamy sobie drogę do wymarzonego mieszkania. Unikamy także rozczarowania i irytacji wynikającej ze zbyt dużego wyboru dostępnych mieszkań.