Jak dobrze przygotować aplikację uwzględniając w niej projekty i osiągnięcia?

Portfolio nie powinno być już tylko domeną artystów. W budownictwie, architekci sięgają po nie od lat. Czy inni specjaliści branży budowlanej nie powinni kolekcjonować swoich doświadczeń zawodowych w podobny sposób? Otóż powinni. Z kilku powodów.

  1. Przedstawienie projektów, w jakich realizacji brało się udział lepiej obrazuje skalę zdobytych doświadczeń,
  2. Samemu ma się w pamięci to, przy czym się pracowało,
  3. Przedstawiając siebie i swoje doświadczenia zawodowe komuś innemu (konsultantowi firmy rekrutacyjnej, przyszłemu pracodawcy, koledze / koleżance z branży) łatwiej można prowadzić prezentację

Oczywiście nie zawsze możemy zaopatrzyć się w pełną teczkę projektów, na dodatek nie zawsze jest ona poręczna, dlatego możemy swoje osiągnięcia przedstawić na piśmie. Dobrze napisana aplikacja specjalisty branży budowlanej, to niekoniecznie jedna strona formatu A4 CV i jedna strona listu motywacyjnego. Dobrze przygotowana aplikacja powinna zawierać w sobie opis projektów i inwestycji, przy których brało się udział.

Prowadzenie takiego katalogu, może być pomocne dla nas samych. Pozwala nam łatwo zebrać już zdobyte doświadczenia i łatwiej ustalić dalsze kroki w rozwoju zawodowym.

Jak może wyglądać dobrze przygotowana aplikacja, zawierająca informacje o realizowanych projektach?

Data     Firma    Stanowisko      nazwa inwestycji (kubatura, wartość)
- wykonywane czynności
- obowiązki
- sukcesy

Data     Firma    Stanowisko
Zrealizowany projekty:
Nazwa inwestycji           opis inwestycji
- obowiązki
- sukcesy

PRZYKŁAD:
08.2002 - 03.2004          company X Polska Sp. z o.o.              Project Manager

08.2002 - 08.2003         oddelegowanie do company X Vostok, Moskwa, Rosja
asystent Dyrektora ds. Inwestycji
Powierzchnie 40 ? 400 tys. m2

  1. pilotaż budów,
  2. koordynacja projektów,
  3. przygotowanie projektów przetargowych
  4. organizacja przetargów na budowę 4 hipermarketów Auchan w Moskwie
  5. koordynacja projektu budowlanego Centrum Logistycznego FM Logistic w Moskwie.

od 09.2003

  1. pilotaż budowy Auchan Bielany Park, Wrocław (70 butików, w tym 7 średnio-powierzchniowych)
  2. oraz projekt budowlany AUCHAN w Szczecinie

Autor artykułu:
Materiał opracowany przez HAYS Poland

Źródło:
eurojobscee.com