Podstawowe rodzaje odzieży roboczej i BHP Artykuł sponsorowany

Podstawowe rodzaje odzieży roboczej i BHP


Odzież robocza i BHP stanowi bardzo istotny element wyposażenia każdego pracownika. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat jej zakupu.

Obuwie i akcesoria

Wśród podstawowych rodzajów odzieży roboczej i BHP można wyróżnić obuwie, a także wszelkiego rodzaju akcesoria z nim związane. Obuwie robocze to obowiązkowy element wyposażenia każdego pracownika fizycznego, który pracuje w różnego rodzaju zakładach przemysłowych, warsztatach, a także placach budowy. Obuwie robocze powinno przede wszystkim stanowić bardzo dobre zabezpieczenie dla nóg przed różnego rodzaju urazami, a także czynnikami zewnętrznymi, takimi jak na przykład upadek przedmiotu z dużej wysokości.

Kaski i czapki

Kolejnym rodzajem odzieży roboczej i BHP z całą pewnością są kaski oraz czapki, które są bardzo przydatne na dość zróżnicowanych stanowiskach. Kaski są przede wszystkim obowiązkowym elementem wyposażenia na budowach, gdzie istnieje duże ryzyko upadku przedmiotu na głowę lub uszkodzenia jej w inny sposób. Oprócz tego kaski wymagane są również podczas prac na wysokościach, gdzie istnieje możliwość upadku ze znacznej wysokości.

Ochronniki słuchu

Ochronniki słuchu to kolejny produkt związany z bezpieczeństwem i higieną pracy, który przydaje się w bardzo wielu branżach. Sprawdzi się przede wszystkim w miejscach, w których pracownicy narażeni są na działanie nadmiernego hałasu. Wśród możliwych miejsc zastosowania ochronników słuchu można przede wszystkim wymienić place budowy, a także remontowane obiekty. Oprócz tego ochronniki słuchu będą przydatne dla operatorów maszyn oraz innych urządzeń, które generują stosunkowo wysoki poziom hałasu.

Okulary i maski

Wśród różnych rodzajów odzieży ochronnej i BHP można również wymienić okulary oraz maski. Tego rodzaju produkty stanowią doskonałą ochronę twarzy pracownika, ale także jego oczu. Okulary zabezpieczają wzrok przede wszystkim podczas realizowania prac budowlano-remontowych. Jednak w sprzedaży można również znaleźć maski, które z powodzeniem zabezpieczą całą twarz przed działaniem czynników drażniących. Na pewno będzie to bardzo korzystne rozwiązanie.

Rękawice i nakolanniki

Rękawice i nakolanniki także są bardzo przydatnymi akcesoriami związanymi z bezpieczeństwem i higieną pracy. Rękawice robocze są bardzo uniwersalne i z powodzeniem można je nosić zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Jest to doskonała ochrona rąk przed licznymi uszkodzeniami, zadrapaniami lub otarciami, a nawet przecięciami oraz oparzeniami, które bywają bardzo bolesne. Natomiast nakolanniki są stosowane w celu ochrony kolan podczas prac realizowanych w pozycji klęczącej.

Gdzie kupić odzież roboczą?

Wiele osób zastanawia się, gdzie dokładnie możliwy jest zakup różnych rodzajów odzieży roboczej. Przede wszystkim wśród polecanych miejsc można wymienić sklep BHP, w którym z całą pewnością znajdą się wszystkie niezbędne przedmioty. Wśród przykładów takich obiektów można wymienić sklep KOF, która ma bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju produktów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Dostępność wyrobów można sprawdzić na stronie internetowej pod adresem: sklep BHP .