Jak być dobrym instruktorem narciarstwa? Artykuł sponsorowany

Jak być dobrym instruktorem narciarstwa?


Dobrzy instruktorzy narciarstwa wchodzą i pozostają w biznesie głównie z dwóch powodów: sami stają się lepszymi narciarzami, a także pomagają innym stawać się lepszymi narciarzami. Te dwie motywacje muszą współpracować ze sobą – żadna sama w sobie nie utrzyma nikogo w branży przez długi czas.

Pomimo tego, co wielu ludzi myśli, najważniejsze umiejętności instruktora to niekoniecznie wybitne zdolności techniczne. Jako instruktor musisz pomagać ludziom uzyskać to, czego chcą od swoich górskich doświadczeń, ale pomoc ta nie ogranicza się do zapewnienia instrukcji technicznych. Umiejętności komunikacyjne są niezbędne do osiągnięcia sukcesu jako instruktor narciarstwa.

Praca z ludźmi

Najlepszymi instruktorami są ci, którzy naprawdę lubią pracę z ludźmi, nawet jeśli niektórzy z nich mogą być trudni do okiełznania. Z punktu widzenia zarządzania obszarem, instruktorzy są najbardziej widocznymi reprezentantami kurortu i dlatego muszą zawsze zachowywać się profesjonalnie, a już na pewno, jeśli chodzi o tak specyficzny ośrodek jak przedszkole narciarskie.

Udany instruktor koncentruje się na zaspokojeniu potrzeb swojego ucznia. Wzbogaca doświadczenie ucznia poprzez dostarczanie struktury, wiedzy i dobrego humoru.

Od czasu do czasu instruktor może być tak zaangażowany w techniczne aspekty swojej pracy, że zapomina o podstawowym celu każdego ucznia: zabawie. Większość ludzi szukających nauki nie ma stać się narciarzami olimpijskimi lub ekstremistycznymi snowboardzistami. W rzeczywistości wiele jest po prostu zainteresowanych świetną zabawą.

Największym segmentem siły roboczej dla instruktora jest udzielanie lekcji dzieciom. Te stanowiska często wymagają mniejszej ilości wiedzy na temat narciarstwa, natomiast najważniejsza zdolność do pracy jako instruktora dla dzieci polega głównie na umiejętności nawiązania dobrego kontaktu z dziećmi.

Pogoda

Ważną rzeczywistością instrukcji narciarskich i snowboardowych jest pamiętanie, że biznes zależy od pogody: o ile warunki śniegowe są dobre, klienci będą zapisywać się na lekcje. W miarę upływu sezonu – ci sami fascynaci nart odkrywają golfa lub tenisa. Zazwyczaj godziny nauki mogą być cofnięte, co oznacza, że nie zarobisz tak dużo, jak się spodziewałeś. Warto wypełnić wolny czas uczęszczając do szkół narciarskich i podnosić swoje kwalifikacje.