Kobiecy poradnik – pierwszy dzień w pracy Artykuł sponsorowany

Kobiecy poradnik – pierwszy dzień w pracy


Jeden z większych dylematów kobiety, czyli jak powinnam ubrać się pierwszego dnia w pracy? Mowa oczywiście o zawodach biurowych, które wymagają bezpośredniego kontaktu ze współpracownikami i klientami. Przykładowo może to być praca związana z branżą IT, bankowością lub usługami z działem obsługi klienta. Wówczas pojawia się pewien schemat ubioru, który należy przestrzegać, a poniżej kilka słów wstępu o tym jak powinnaś się najlepiej prezentować.

Kiedy nie ma uniformu

Można rzecz, że o wiele łatwiej jest przygotować się pierwszego dnia, mając ściśle określony rodzaj stroju, a nawet przydzielony odgórnie. Jednak wiele Pań uznałoby to za krępujące i niewygodne, gdyż każda z nas ma swój własny oryginalny styl, którym chciałaby chwalić się w każdych okolicznościach. Zatem brak określonego ubioru pracowniczego można nazwać poniekąd plusem, aczkolwiek trzeba umieć również rozwiązać kolejny problem związany z adekwatnością stroju do sytuacji, o czym opowiemy w dalszej części.

Zasady stylu

Biorąc pod uwagę zawody bardziej oficjalne i biurokratyczne, musimy od razu wykluczyć sportowy i mniej elegancki styl ubierania się, gdyż będzie to zwyczajnie nie na miejscu. Niestety jeśli zdecydowałaś się na pracę w takiej branży, musisz również liczyć się z pewnymi wymogami i regułami, do których warto się przekonać, ponieważ formalny ubiór także może być modny.

Pierwszy dzień w biurze może okazać się decydujący, gdyż liczy się pierwsze wrażenie zrobione na Twoich współpracownikach, podwładnych lub osobach na wyższych szczeblach. Wszystko to może zaważyć na postrzeganiu Twojej osoby, zdyscyplinowania i podejścia do wykonywanych obowiązków, co byłoby zgodne z ocenianiem innych po ich wyglądzie zewnętrznym. Oczywiście klasyczne sukienki lub spódnice będą strzałem w dziesiątką, ale musisz też pamiętać o pewnych detalach, które o ogólnych charakterze stylizacji. Chodzi między innymi o długość sukienki, która nie powinna być krótsza niż do kolan, choć wiadomo nie można wszystkiego trzymać się tak rygorystycznie, aczkolwiek zdecydowanie nie warto odsłaniać zbyt wiele, co dotyczy także dekoltu i ramion.

Naturalnie mamy XXI wiek i kobiety mogą ubierać się swobodnie, ale zaznaczamy, że również musi to być zgodne z etykietą firmy i stosowane do okoliczności, o czym raczej każda z Pań doskonale wie, a zwłaszcza decydujące się na współpracę z poważnymi firmami. W rezultacie zapewniamy, że szykowna sukienka bądź spódniczka w połączeniu z koszulą włoską damską wypadną rewelacyjnie. Jednak warto zwrócić uwagę również na eleganckie damskie garnitury, których poszczególne elementy można zestawiać w ciekawych kompletach, nawet dodając całości żywych kolorów. Natomiast odnosząc się do obuwia, możemy powiedzieć jedno – liczy się wygoda. Jeśli masz zamiar spędzić godziny w szpilkach, lepiej dobrze zastanów się czy na pewno podołasz takiemu wyzwaniu. W przeciwnym razie polecamy alternatywne rozwiązania, jak na przykład balerinki, botki czy ponadczasowe mokasyny damskie. Wystarczy dopasować je do Twojej stylizacji i gotowe! Pamiętaj, że pierwszego dnia możesz być nieco zdenerwowana, dlatego tym bardziej warto postawić na swobodę i pewność, że będziesz przez cały czas czuła się komfortowo.

Makijaż (nie)codzienny

Tutaj również lepiej wybrać klasyczne i delikatne odcienie, aczkolwiek w tym przypadku dużo zależy od tolerancji Twojego przełożonego. Wiadomo, że każda kobieta w inny sposób podkreśla swoją urodę i piękno rozumie w różnie, dlatego makijaż na pierwszy dzień powinien być jak najbardziej stonowany Twoim zdaniem. Jeśli pojawią się jakiekolwiek uwagi, dobrze jest je wspólni przedyskutować, jednak serdecznie zachęcamy Panie do lekkiego pomalowania oczu, które można subtelnie podkreślić pomalowanymi rzęsami. Natomiast ciemnie lub jaskrawe kolory szminek radzimy schować na pierwsze dni pracy, gdyż najpierw dobrze jest wybadać sytuację i stopień swobody w firmie.