Szkolenia zawodowe – czy warto zrobić kurs operatora koparko-ładowarki?

Szkolenia zawodowe – czy warto zrobić kurs operatora koparko-ładowarki?


Szukasz pierwszej pracy i zastanawiasz się, czy kurs na koparkę będzie dobrym wyborem? Chcesz zmienić pracę i nie wiesz, jakie szkolenia zawodowe warto zrobić? A może stawiasz przede wszystkim na praktyczne umiejętności i certyfikaty? Kursy zawodowe to doskonały sposób na to, by Twoja kariera zawodowa nabrała tempa. Dużym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza kurs na operatora koparki – czy rzeczywiście warto zdecydować się na to szkolenie? Co zyskasz po jego ukończeniu? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z kursem na koparkę.

Kurs na koparkę – dlaczego warto?

Jeśli chcesz podjąć pracę jako operator koparki, kurs to najlepszy sposób na to, by wcielić ten plan w życie. Profesjonalne szkolenie zakończone egzaminem skutkuje uzyskaniem certyfikatu, a ten z kolei otwiera wiele dróg kariery. Kurs operator koparko-ładowarki to przede wszystkim propozycja dla osób zatrudnionych w branży budowlanej lub planujących podjęcie w niej pracy. Budowa zarówno domów mieszkalnych i biurowców, jak i dróg i autostrad wymaga zatrudnienia wykwalifikowanych pracowników posiadających konkretne umiejętności – między innymi operatorów koparek. Ukończenie kursu i zdobycie uprawnień sprawia, że stajesz się pracownikiem szczególnie pożądanym przez pracodawców z tej branży, choć możesz także podjąć pracę w wielu innych sektorach. Operatorzy koparko-ładowarek znajdą zatrudnienie nie tylko na placu budowy, ale również wszędzie tam, gdzie konieczne jest wykonywanie wykopów, ładowanie ziemi i innych materiałów, zgarnianie, wygładzanie terenu czy nawet odśnieżanie. Z tego powodu możesz z powodzeniem szukać pracy także w magazynie, składach surowców czy w branży ogrodniczej. Warto wspomnieć przy tym o zarobkach: pracownik posiadający uprawnienia na koparko-ładowarkę i pracujący na stanowisku operatora może liczyć na wypłatę zdecydowanie wyższą od pensji szeregowego pracownika. Jeśli zależy Ci zatem nie tylko na rozwoju, ale również wyższych zarobkach, kurs operator koparko-ładowarki to doskonały wybór!

Jak wygląda kurs na operatora koparki?

Kurs operator koparko-ładowarki składa się z części teoretycznej oraz praktycznej: dzięki temu nie tylko zgłębisz tajniki obsługi koparko-ładowarki, ale również poznasz najważniejsze zasady BHP podczas pracy w roli operatora. Mamy także dobrą wiadomość dla osób, które nie posiadają żadnego doświadczenia – by wziąć udział w szkoleniu, musisz jedynie ukończyć 18 lat, mieć wykształcenie co najmniej podstawowe oraz uzyskać zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w tym zawodzie. To sprawia, że kurs na koparkę będzie świetną propozycją dla osób, które nie mają żadnego doświadczenia zawodowego i chcą zdobyć mocną pozycję do swojego CV. Kurs na operatora koparki kończy się egzaminem państwowym przed komisją i uzyskaniem książeczki operatora maszyn roboczych, potwierdzającej uprawnienia do wykonywania zawodu operatora koparki. To szczególnie ważne, ponieważ nawet jeśli posiadasz duże doświadczenie w operowaniu koparką, pracodawcy wymagają stosownych certyfikatów. Jeśli zatem nie posiadasz jeszcze potwierdzenia swoich umiejętności, nie zwlekaj i zapisz się na kurs na koparkę! Nowe firmy oferujące szkolenia zawodowe pojawiają się jak grzyby po deszczu. Jak wybrać spośród nich najlepszą?

Kurs na koparkę

Kurs operator koparko-ładowarki – postaw na profesjonalistów

Obsługa koparki to nic trudnego? Niekoniecznie: o ile podstawy możesz przyswoić podczas manewrowania na placu pod okiem doświadczonych kolegów, to jednak najlepsze szkolenia obejmują o wiele więcej. Podczas zajęć dowiesz się także, w jaki sposób przygotować maszynę do pracy oraz jak rozpoznać i wyeliminować podstawowe usterki. Decydując się na szkolenie sprawdź, czy jego program jest zgodny z programem nauczania opracowanym przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego z Warszawy. Tylko taki kurs przygotuje Cię odpowiednio do egzaminu, który należy zdać, by otrzymać uprawnienia. Szkolenie bez egzaminu zdecydowanie powinno wzbudzić Twoją czujność! Warto zwrócić także uwagę na to, czy w ramach kursu otrzymasz wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe oraz w jaki sposób przebiega organizacja zajęć – najlepsze ośrodki oferują pracę w małych grupach.

Najlepszy sposób na rozwój kariery? Wybierz szkolenia zawodowe!

Kurs na koparkę to jedna z propozycji z bogatej oferty szkoleń zawodowych. Nie musisz kończyć studiów, by piąć się po szczeblach kariery: w przypadku wielu stanowisk pracodawcy cenią przede wszystkim konkretne, praktyczne umiejętności. Szkolenia zawodowe są doskonałym sposobem na awans, zmianę pracy czy przebranżowienie, a zdobycie państwowych certyfikatów to cenna pozycja w CV. Jeśli chcesz zabrać o swoją karierę zawodową, kurs operatora koparki i inne szkolenia zawodowe to zdecydowanie strzał w dziesiątkę!