Ile zarabia kierowca autobusu – Warszawa? Artykuł sponsorowany

Ile zarabia kierowca autobusu – Warszawa?


Pracę kierowcy autobusu w Warszawie porównać można z zaszczytną służbą innym ludziom. Na pierwszy rzut oka takie zestawienie słów wydawać się może dziwne. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę bezpieczeństwo przewożonych przez siebie pasażerów – stanie się dla nas jasne, że stanowisko to wiąże się z olbrzymią odpowiedzialnością. Nagroda jest jednak tego warta. Są nią nie tylko przynależność do cieszącej się co-raz większą estymą grupy zawodowej, ale i konkurencyjne zarobki, wsparte dodatkowymi premiami pieniężnymi. Ile więc zarabia kierowca autobusu w Warszawie? Na jakie inne benefity może liczyć? I jak za darmo nim zostać? Na te i inne pytania od-powiemy w niniejszym artykule.

Praca kierowcy autobusu w Warszawie — ile wynoszą średnie zarobki?

Żeby nie przedłużać, zacznijmy od twardych konkretów, których w pierwszej kolejności szukają czytelnicy tego artykułu. Ile więc zarabia kierowca autobusu miejskiego?

 • Praca kierowcy autobusów miejskich w Polsce przynosi uśredniony dochód 3500 zł.
 • W Warszawie osoba na tym stanowisku liczyć może na wynagrodzenie oscylujące między 4500, a 5000 zł brutto.

Na co jeszcze liczyć można w zawodzie kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie?

Do podanych w powyższym akapicie kwot doliczyć należy także kolejne benefity, w które przewoźnicy wyposażają swoich pracowników. Z reguły należą do nich takie komponenty, jak:

 • dodatkowe premie pieniężne (za wypracowanie danej liczby km);
 • prywatna opieka medyczna;
 • pakiety świadczeń socjalnych (jak np. dopłatę do urlopu oraz dofinansowanie wypoczynku dla dzieci);
 • benefity (jak np. popularna karta MultiSport lub bony pieniężne).

Jak za darmo zdobyć pracę kierowcy autobusu w Warszawie?

W świetle powyższych argumentów widać więc wyraźnie, że praca kierowcy autobusu w Warszawie to nadzwyczaj intratna posada. Jak każde pożądane stanowisko, także i to jest jednak trudne do zdobycia. Zdecydowanie największą przeszkodą w jego uzyskaniu jest potrzeba posiadania wyrobionego prawa jazdy kat. D (to znaczy na autobusy). Kurs na nie kosztuje zaś między 4500, a 7000 zł.

Dla większości potencjalnych kierowców autobusów cena ta jest zaporowa i rozwiewa marzenia o karierze w branży przewozowej. Warto jednak wiedzieć, że niektóre niezależne marki sponsorują kurs prawa jazdy kat. D. Najlepszym przykładem jest Arriva – ogólnoeuropejski operator na rynku transportowym. Ze względu na ogromny kapitał, którym dysponuje, jest w stanie wyjść naprzeciw swoim przyszłym pracownikom i w całości opłacić im nie tylko wspomniany już kurs na prawo jazdy kat. D, ale i kurs kwalifikacji zawodowej. Warto więc rozpocząć pracę kierowcy autobusu w Warszawie, we wspomnianej marce.

Jak wygląda sponsorowany przez Arrivę kurs prawa jazdy kat. D?

Pierwszy krok to złożenie wniosku. Projekt nazywa się Akademia Kierowców Arriva. W jego ramach nowy kierowca autobusu miejskiego spodziewać się może sfinansowania poniższych elementów.

 • Badania psychologiczne i lekarskie, konieczne do przystąpienia do kursu prawa jazdy kat. D oraz kwalifikacji zawodowej.
 • Zajęcia teoretyczne obejmujące 20 h.
 • Zajęcia praktyczne kierowcy to 60 h prowadzenia autobusu i innych czynności w tym związanych.
 • Państwowe egzaminy.

Jak sprawdzić, czy nadajesz się do pracy kierowcy autobusu w Warszawie?

Żeby pomóc zainteresowanym w dowiedzeniu się, czy opisywana tu praca faktycznie jest dla nich – w artykule zamieszczamy sprecyzowane cechy, którymi powinien wykazywać się wzorowy kierowca autobusu miejskiego.

 • Refleks połączony z umiejętnością podejmowania logicznych decyzji – są to bowiem najważniejsze cechy dobrego kierowcy.
 • Odpowiedzialność – przede wszystkim za przewożonych przez siebie pasażerów, w drugiej kolejności za siebie.
 • Cierpliwość – jeździć będziemy bowiem po stale powtarzających się trasach i stać w miejskich korkach.
 • Punktualność – określone dystanse pokonywać powinniśmy w ściśle wymiernym czasie.
 • Wysoka kultura osobista i umiejętność pomocy innym – cechy te sprowadzą się do sprawnego przeprowadzenia takich czynności, jak rozłożenie podestu wejściowego dla wózka inwalidzkiego czy choćby uciszenie agresywnych pasażerów. W tym punkcie wspomnieć należy także o tym, że będziemy mogli odbywać trasy nocne, kiedy to potrzeba interakcji z pasażerami zdarza się znacznie częściej.

Podsumowanie

W dzisiejszym artykule przedstawiliśmy więc nie tylko średnie zarobki kierowcy autobusu miejskiego w Warszawie oraz dodatkowe benefity, na które może liczyć, ale i darmowy sposób na odbycie kursu prawa jazdy kat. D. W przypadku spełnienia wymienionych w tekście cech wzorowego kierowcy – nie pozostaje nam nic innego, jak spróbować swoich sił na tym stabilnym stanowisku.