Bezpieczne zatrudnienie w Holandii tylko z agencją pracy

Bezpieczne zatrudnienie w Holandii tylko z agencją pracy


Współpraca z agencją pośrednictwa pracy niesie za sobą wiele korzyści i pozwoli szybko znaleźć dobrze płatne, bezpieczne zatrudnienie w Holandii. Niezależnie od tego, czy szuka się pracy na stałe, czy tylko na kilka tygodni, skorzystanie z usług biura często okazuje się najlepszą opcją. Jak wygląda praca w Holandii przez agencję i jakie są jej najważniejsze plusy?

Wybór zawodu

Holenderski rynek pracy oferuje szerokie spektrum zajęć, które wiążą się z niemałym wynagrodzeniem. Dzięki pośrednictwu agencji pracy potencjalny pracownik może wybrać zawód, który znajduje się w kręgu jego zainteresowań. Bardzo często pracownik podejmuje pracę w logistyce, produkcji jako technik lub budowlaniec. Jednakże są to zawody wymagającego pewnego doświadczenia. Niektóre agencje pracy wychodzą naprzeciw osobom, które nie posiadają wymaganych umiejętności, oferując im szkolenia.

Gwarancja otrzymania wynagrodzenia

Najistotniejsze w zatrudnieniu za granicą jest to, że decydując się na ofertę dostępną w agencji pracy, mamy pewność, że zarobki zostaną przelane na podane przez nas konto bankowe. Praca „na czarno” jest wykluczona, zatem nie dojdzie do sytuacji, gdy pracodawca nie wypłaci całego uzgodnionego wcześniej wynagrodzenia.

Sprzyjające pracownikowi warunki pracy

Holenderskie agencje pośrednictwa pracy działają na podstawie zasad zawartych w CAO – Zbiorowym Układzie Pracy dla Pracowników Tymczasowych. Są w nim zawarte obowiązki i prawa pracodawców oraz pracowników. Jego funkcjonowanie jest kontrolowane przez organizację ABU. Takie regulacje sprawiają, iż dany pracownik nie zostanie oszukany ani wykorzystywany przez pracodawcę. Dzięki temu osoba wykonująca pracę w Holandii nawet przez bardzo krótki czas ma prawo do wynagrodzenia za nadgodziny, do ubezpieczenia albo do zasiłku chorobowego.

Praca w czasie pandemii Covid-19

Wszystkie istniejące na rynku agencje pracy powinny zagwarantować pracownikom bezpieczną podróż, pracę i życie w nowym środowisku, zwłaszcza w okresie pandemii. Należy wiedzieć, że istnieją pewne reguły, które określają, jak należy funkcjonować w zakładzie pracy. Są to wytyczne RIVM oraz zasady BHP. Takie normy jasno ustalają również zasady w miejscu zamieszkania, szczególnie gdy jest to kwatera pracownicza.

Pomoc przy formalnościach

Decyzja podjęcia współpracy z agencją pracy niesie za sobą komfort psychiczny potencjalnego pracownika, stabilność oraz bezpieczeństwo zatrudnienia. Pracownicy agencji bardzo często pomagają dopełnić niezbędnych formalności przed i po podjęciu pracy za granicą. Dodatkowo oferują:

  • pomoc w załatwieniu ubezpieczenia na okres pobytu w Niderlandach,
  • pomoc w transporcie z Polski do miejsca pracy,
  • zakwaterowanie,
  • ustalenie satysfakcjonującego poziomu zarobków,
  • gwarancję otrzymania wynagrodzenia na czas.

Zobacz więcej na Carrière >>