Dlaczego agencja pracy jest dobrym sposobem na poszukiwanie zatrudnienia? Artykuł sponsorowany

Dlaczego agencja pracy jest dobrym sposobem na poszukiwanie zatrudnienia?


Od pewnego czasu bezskutecznie poszukujesz pracy w Radomiu? Rozwiązaniem Twoich problemów może być agencja pracy. Poznaj 5 powodów, dla których warto nawiązać współpracę z agencją pośredniczącą między pracownikami a pracodawcami.

1. Wsparcie profesjonalistów, którzy znają rynek pracy

Planujesz przeprowadzkę do Radomia? Możesz oczywiście szukać zatrudnienia na własną rękę, ale możesz też skorzystać z pomocy specjalistów ds. HR, których zatrudnia agencja pracy. To prosty sposób, aby otrzymać profesjonalne wsparcie.

Agencja pracy może Cię wesprzeć w następujących obszarach:

  • skompletowanie niezbędnych dokumentów – gdy starasz się o pracę w Polsce (nie jesteś obywatelem),
  • znalezienie zatrudnienia na elastycznych warunkach – agencja pracy tymczasowej może zapewnić Ci pracę np. wyłącznie na weekendy,
  • wsparcie na lokalnym rynku pracy, jakim jest Radom – agencja pracy, a precyzując zatrudnieni w niej pracownicy, znają go bardzo dobrze.

2. Agencja pracy Radom – krótki proces rekrutacyjny

Przewaga agencji pracy polega na tym, że nie stosują one rozbudowanego procesu rekrutacji – odpowiedź często można otrzymać w kilka dni po wysłaniu CV. W rezultacie agencja pracy jest ceniona przez osoby, którym zależy na znalezieniu zatrudnienia w krótkim czasie. 

Jeżeli pracodawca wymaga przeprowadzenia kilkustopniowej rekrutacji, to otrzymasz informacje o jej poszczególnych etapach. Takie rekrutacje najczęściej są jednak przeprowadzane przez agencje pracy poszukujące pracowników na specjalistyczne stanowiska.

3. Legalne zatrudnienie

Zarówno agencja pracy, jak i agencja pracy tymczasowej to firmy, które mają obowiązek działać zgodnie z przepisami. W praktyce oznacza to legalne zatrudnienie – warunki pracy (w tym zwłaszcza informacje o obowiązkach oraz wynagrodzeniu i terminie jego płatności) znajdziesz w umowie.

Agencja pracy Radom – jak można sprawdzić agencję:

  • Legalnie działająca agencja powinna być wpisana do CEIDG lub KRS – agencję można wyszukać m.in. po numerze NIP.
  • Jeżeli agencja pracy działa od dłuższego czasu, to z pewnością zgromadziła opinie – warto ich poszukać.
  • Dobra agencja pracy Radom powinna informować na swojej stronie internetowej, z jakimi pracodawcami z regionu współpracuje.

4. Duży wybór ofert pracy stałej i sezonowej

Agencja pracy zapewnia pomoc w znalezieniu stałego zatrudnienia. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku działają też agencje pracy tymczasowej – specjalizują się one w rekrutacji pracowników sezonowych. Wysłanie swojego CV do agencji pracy oznacza tyle, że możliwe będzie przebieranie w wielu ofertach pracy. Najczęściej agencja pracy prowadzi równocześnie rekrutacje dla kilku czy nawet kilkunastu firm.

Wiele agencji pracy działających m.in. w Radomiu publikuje oferty pracy na swoich stronach internetowych. Możesz zatem odpowiedzieć na ogłoszenie, które Cię zainteresowało.

5. Agencja pracy Radom – pomoc dla cudzoziemców

Polski rynek pracy jest atrakcyjny dla pracowników nie tylko z Ukrainy – zatrudnienia w polskich firmach poszukują również obywatele Gruzji, Mołdawii, Wietnamu czy nawet Indii. Jedną z głównych przeszkód dla takich osób okazuje się nieznajomość przepisów. Agencja pracy tymczasowej zapewnia pomoc kandydatom do pracy zdecydowanym na przyjazd do Polski.

Zagraniczni pracownicy mogą liczyć nie tylko na wsparcie w objaśnieniu procedury ubiegania się o wizę, ale również w rozwiązaniu kwestii zakwaterowania. To z kolei pozwala w pełni skoncentrować się na pracy.